گرایش های مهندسی صنایع در مقطع کارشناسی ارشدReviewed by فرید پارسی مهر on Jul 5Rating: 4.5گرایش های مهندسی صنایع در مقطع ارشدمجموعه مهندسی صنایع در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی دارای هشت گرایش است.
مهندسی صنایع

گرایش های ارشد مهندسی صنایع

 

فارغ التحصیلان مهندسی صنایع در کارخانجات بزرگ برای مدیریت بخش تولید انتخاب می‌شوند، یعنی اگر قرار باشد از بین مهندس کامپیوتر، مهندس برق، مهندس کامپیوتر و مهندسی صنایع یک نفر به عنوان مدیر انتخاب شود، مهندس صنایع اولویت دارد و به همین دلیل بازار کار خوبی برای این رشته وجود دارد. سالن‌های تولید کارخانه‌های خودروسازی، کارخانه‌های ساخت قطعات صنعتی و به طور کلی هرگونه سازمانی که در آن پروسه تولید اتفاق بیفتد از بازار جذب فارغ‌التحصیلان این رشته می‌باشند.

معمولاً موقعیت‌های شغلی خوبی برای رشته صنایع سیستم وجود دارد و فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند با ارایه راهکارهای سیستماتیک برای کارخانجات تولیدی و سازمان‌های بزرگ با استفاده از مدل‌های ریاضی و نرم‌افزارهای مخصوص، نقاط ضعف و چالش‌های واحدهای صنعتی بزرگ را ارزیابی و تحلیل نموده و رهنمودهای مناسب را برای رسیدن به بیشترین راندمان، به مدیران سازمان‌ها ارایه دهند.

تولید، کنترل و طراحی سیستم‌های کیفی، طراحی کارخانه و کنترل پروژه را می‌توان از شغل‌های این رشته در صنعت نام برد و شغل‌هایی نظیر کارشناسی نیروی انسانی و بهبود فرآیندها در یک سازمان از کاربردهای این گرایش در بخش خدمات می‌باشد.

 

مجموعه مهندسی صنایع در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی  دارای هشت گرایش زیر است:

۱- مهندسی صنایع – بهینه سازی سیستم ها

۲- مهندسی صنایع – سیستم های سلامت

۳- مهندسی صنایع – مدیریت نوآوری و فناوری

۴- مهندسی صنایع – سیستم های مالی

۵- مهندسی صنایع – لجستیک و زنجیره تأمین

۶- مهندسی صنایع – مدیریت پروژه

۷- مهندسی صنایع – مدل سازی سیستم های کلان

۸- مهندسی صنایع – مدیریت سیستم و بهره وری

۹- مهندسی صنایع – آینده پژوهی

FacebookGoogle+LinkedInYahoo MailGoogle GmailShare

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *